ФЕДЕРАЦІЯ ВЕСЛОВОГО
СЛАЛОМУ УКРАЇНИ

Опубліковані наказ про умови проведення всеукраїнських спортивних заходів в умовах воєнного стану та постанову про перетин державного кордону спортсменами

Міністерством молоді та спорту України своїм наказом, що містить умови та обмеження, дозволило проведення всеукраїнських спортивних заходів та тренувальних зборів в умовах воєнного стану. Тим часом Кабмін опублікував оновлену постанову про умови та строки виїзду за кордон спортсменів, тренерів та персонал національних збірних.      

Міністерство молоді та спорту України дозволило організовувати всеукраїнські спортивні змагання та навчально-тренувальні збори в окремих місцевостях з дотриманням умов безпеки, передбачених законодавством про воєнний стан. Про це йдеться в наказі Міністерства №1587 від 28 травня 2022.

Дозволено без присутності глядачів проводити Всеукраїнських спортивні змагання, передбачені Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на 2022 рік серед дорослих спортсменів та спортсменів найближчої до дорослих вікової групи, у тому числі спортсменів з видів спорту осіб з інвалідністю. 

Дозволено проведення навчально-тренувальних зборів національних збірних команд України серед спортсменів різних вікових груп, зокрема осіб з інвалідністю, без залучення спортсменів віком до 16 років, які до місця проведення заходу згідно з вимогами законодавства потребують супроводження дорослою особою. 

Таке рішення прийнято з метою створення на території Україні оптимальних умов для якісної підготовки спортсменів національних збірних команд України з видів спорту для участі у головних міжнародних спортивних змаганнях.

Наводимо текст наказу Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта: 

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Н А К А З

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07. 2014 № 220, з метою створення на території Україні оптимальних умов для якісної підготовки спортсменів національних збірних команд України з видів спорту для участі у головних міжнародних спортивних змаганнях, забезпечення виконання Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2022 рік в умовах воєнного стану

НАКАЗУЮ:

1. Структурним підрозділам Міністерства, до повноважень яких віднесена координація розвитку видів спорту, Українському центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» у межах відповідних бюджетних призначень дозволити організацію проведення в окремих місцевостях України з дотриманням умов безпеки , передбачених законодавством про воєнний стан:

1) Всеукраїнських спортивних змагань, передбачених Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на 2022 рік (далі - Календарний план), серед дорослих спортсменів та спортсменів найближчої до дорослих вікової групи, у тому числі спортсменів з видів спорту осіб з інвалідністю,  без присутності глядачів;

2) навчально-тренувальних зборів національних збірних команд України серед спортсменів різних вікових груп, у тому числі спортсмені в з видів спорту осіб з інвалідністю , без залучення спортсменів віком до 16 років, які до місця проведення заходу згідно з вимогами законодавства потребують супроводження дорослою особою.

2. Структурним підрозділам Міністерства , до повноважень яких віднесена координація розвитку видів спорту, Укрцентру «Інваспорт» спільно з всеукраїнськими спортивними федераціями , у тому числі осіб з інвалідністю, державними, головними (старшими) тренерами з видів спорту штатної команди національних збірних команд України розглянути питання внесення відповідних змін до Календарного плану з урахування умов воєнного стану.

3. Управлінню «Укрспортзабезпечення» . Укрцентру «Інваспорт» забезпечити фінансування в установленому порядку, спортивних заходів, визначених згідно з підпунктами  1 і 2 пункту 1 цього наказу.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства молоді та спорту України від 24.02.2022 № 748 «Про деякі питання організації навчально-тренувального Процесу національних збірних команд України в особливих умовах».

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра та заступників Міністра згідно з розподілом обов`язків.

Кабінет міністрів України вніс зміни до правил перетинання державного кордону та до порядку бронювання військовозобов’язаних.

Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615, під час війни можуть виїжджати за кордон  водії, залізничники та спортсмени

Спортсмени та тренери, спортивні судді та інші фахівці

Під час воєнного стану дозволений пропуск за кордон спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю; тренерів із складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України, за наявності підтверджувальних документів щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном.

Усі вони можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 днів, але не менше строку проведення заходу, визначеного в Єдиному календарному плані фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на відповідний рік. Термін перебування за кордоном може бути збільшений у разі, якщо зазначені особи братимуть участь в іншому спортивному заході в іншій країні, визначеному Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на відповідний рік, який починається протягом 10 робочих днів від дня завершення попереднього спортивного заходу.

Повернутися в розділ "Новини"
  • Наші партнери: